Informacja! We wtorek, 2 maja 2023 przychodnia Humana Medica Omeda będzie nieczynna.

Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia Urologia
ico iso
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
ico pzu
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Sobota
9:00 - 13:00

Nasze poradnie

Poradnie współpracujące z nami

Warto wiedzieć

Przyjęcie do SzpitalaPrzyjęcie do PoradniCo musisz wiedziećRodzaje znieczuleńZasady odwiedzin pacjentaUdostępnianie dokumentacji pacjentaJak zapobiegać infekcjomBadania endoskopowe (przygotowanie)BEZPIECZNA ŻywnośćPłatność przelewemEuropejski Tydzień Szczepień

Porady i artykuły

COVID-19Porady ogólneChirurgia ogólnaLaryngologiaOrtopediaChirurgia plastycznaProktologiaDietetyka

Dokumenty

Ankieta anestezjologiczna Przygotowanie pacjenta do zabiegu Upoważnienie do dostępu do dokumentacji medycznej Wniosek o wydanie dokumentacji

O nas

Humana Medica OMEDAZarząd i DyrekcjaWyposażenie i sprzętNasze osiągnięcia Galeria

Jak zapobiegać infekcjom

Jak zapobiegać infekcjom - Poradnik pacjenta
Współczesna medycyna oprócz niewątpliwych osiągnięć, niesie też ze sobą negatywne skutki w postaci np. zwiększonej podatności na zakażenia. Infekcje szpitalne związane są z codziennym funkcjonowaniem szpitali na całym świecie, stanowiąc jeden z najpoważniejszych problemów współczesnej medycyny. Ich występowanie niejednokrotnie powoduje pogorszenie przebiegu choroby podstawowej, wydłuża okres hospitalizacji i zwiększa koszty leczenia.
Personel naszego szpitala podejmuje szereg działań mających na celu zminimalizowanie ryzyka powstawania oraz rozprzestrzeniania się infekcji szpitalnych. Jednak, aby te działa nia prewencyjne przyniosły zadawalające rezultaty potrzebna jest współpraca między personelem szpitala, pacjentami oraz osobami odwiedzającymi swoich bliskich w naszej placówce.

RAZEM MOŻEMY ZWALCZYĆ INFEKCJE
Pacjenci i osoby odwiedzające mogą być przyczy ną pojawiania się infekcji i ich rozprzestrzeniania. W momencie przyjęcia do szpitala opuszczacie Państwo znajome sobie otoczenie oraz przebywacie na oddziale w towarzystwie innych pacjentów. Ze względu na swoją chorobę, przebyty zabieg lub przyjmowane leki możecie Państwo być podatni na infekcje. Poprzez stosowanie się do wskazówek możecie Państwo pomóc:


CO SIĘ STANIE JEŚLI NABAWIĄ SIĘ PAŃSTWO INFEKCJI
Może się zdarzyć ze zostaną Państwo przeniesieni do osobnej sali, jeśli podyktowane to zostanie infekcją, ale prosimy się tym nie martwić. Jest to sposób na zastosowanie bardziej skutecznego leczenia oraz na ochronę innych pacjentów. Opekujący się Państwem personel pielęgniarski i lekarski wytłumaczy Państwu oraz krewnym dlaczego zostajecie przeniesieni oraz co się będzie dalej działo. Prosimy zapytać o swoją dolegliwość oraz sposób leczenia, abyście rozumieli Państwo co należy robić, oraz jak możecie postępować aby było to zgodne z procesem leczenia.

Najbardziej skuteczną metodą pozwalającą na uniemożliwienie przedostania się infekcji z osoby na osobę jest prawidłowa higiena rąk.
W większości przypadków wystarczającym zabiegiem jest umycie rąk ciepłą wodą z mydłem.


W JAKI SPOSÓB MYĆ RĘCE
W naszym szpitalu w każdej sali gdzie przebywają pacjenci znajduje się stanowisko gdzie można umyć ręce. Najpierw należy ręce zmoczyć, a następnie namydlić. Pocierać mocno jedną ręką o drugą, zwracać szczególną uwagę na grzbiety rąk, umyć okolice nadgarstki,miejsca pomiędzy palcami, paznokcie i kciuki – o tych częściach często się zapomina. Następnie należy porządnie ręce spłukać i wytrzeć ręcznikiem jednorazowego użytku do sucha.
Jeżeli na oddziale występuje biegunka i wymioty, lub w przypadku kiedy mieli Państwo kontakt z płynami ustrojowymi ( mocz, kał itp.) prosimy dodatkowo o użycie preparatu antyseptycznego. Preparat należy nanieść na umyte i osuszone dłonie i dokładnie wetrzeć w skórę. Prosimy o przypominaiu tej czynności innym pacjentom i osobom odwiedzającym.


PRZEBYWAJĄC W NASZYM SZPITALU W ROLI PACJENTA MOŻECIE PAŃSTWO POMÓC SOBIE I INYYM POPRZEZ:


NASZYM WSPÓLNYM CELEM JEST DOBRO PACJENTA, A WIĘC TYLKO WSPÓLNE, MĄDRE DZIAŁANIA PERSONELU MEDYCZNEGO, ODWIEDZAJĄCYCH I SAMEGO PACJENTA POZWOLĄ NA JEGO OSIĄGNIĘCIE.
 

Współpracujemy:

Allianz Compensa Centrum Medyczne CMP Signal Iduna

Skontaktuj się z nami

Dane teleadresowe

Fabryczna 39
15-482 Białystok


Omeda
85 654 53 53, 85 743 69 21
+48 600 850 566
lp.ademo@oruib

Stomatologia
85 664 20 00, 85 654 34 69

Rehabilitacja
85 653 77 84

Rejestracja pacjentów:

Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. 9:00 - 13:00 (wybrane soboty)

Kwas hialuronowy Białystok

PROJEKT NR: WND-POIG.08.02.00-20-030/13
NAZWA PROJEKTU: Wdrozenie systemu informatycznego B2B w HUMANA MEDICA OMEDA Sp. z o.o.
Projekt wspolfinansowany przez Unie Europejska ze srodkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.