O sobie
W pracy naukowej koncentruję się na wykorzystaniu nowoczesnych metod diagnostycznych narządu słuchu i równowagi u dzieci z wysiękowym zapaleniem ucha środkowego oraz z zaburzeniami neurologicznymi (mózgowe porażenie dziecięce, SM, wodogłowie), genetycznymi, metabolicznymi, czynnościowymi i zaburzeniami centralnego przetwarzania słuchowego APD. Jestem współautorem 48 prac ogłoszonych drukiem oraz 69 doniesień wygłoszonych na posiedzeniach naukowo-szkoleniowych. Za osiągnięcia naukowe uzyskałam czterokrotnie zespołową nagrodę JM Rektora Akademii Medycznej w Białymstoku.
Od roku 2000, pełnię funkcję wojewódzkiego orzecznika do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności w zakresie schorzeń otolaryngologicznych.
Od 2006 roku współpracuję z Humana Medica Omeda sp.zo.o. w Białymstoku.
Od 2013 roku prowadzę zajęcia dydaktyczne – Podstawy audiologii i foniatrii – na Podyplomowych Studiach Logopedycznych, prowadzonych przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi, Polskiego Towarzystwa Audiologicznego i Foniatrycznego. Uczestniczę w działaniach Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego.
Moje zainteresowania kliniczne dotyczą diagnostyki i leczenia zachowawczego:
- dolegliwości laryngologicznych u dzieci i dorosłych (zapalenia ucha środkowego i zewnętrznego, nieżyty nosa i zatok obocznych nosa, krwawienia z nosa, zapalenia gardła i migdałków, schorzenia laryngologiczne związane z refluksem żołądkowo-przełykowym). W celu diagnostyki korzystam z nowoczesnego sprzętu medycznego pozwalający na nieinwazyjną, endoskopową ocenę migdałka gardłowego, gardła, krtani i uszu – Sinutronic.
- problemów audiologicznych (niedosłuch przewodzeniowy, ślimakowy, pozaślimakowy i centralny, szumy uszne, aparatowanie narządu słuchu).
Wykonuję diagnostykę APD – centralnego przetwarzania słuchowego u dzieci z problemami szkolnymi. - schorzeń otoneurologicznych (zawroty głowy i zaburzenia równowagi)
Posiadam kwalifikacje umożliwiające ocenę obiektywnych badań słuchu, w tym potencjałów wywołanych z pnia mózgu – ABR/BERA oraz badań otoneurologicznych – wideonystagmografii - VNG i posturografii.
Nie praktykuję jako foniatra, mimo posiadanej specjalizacji w tej dziedzinie, poza oceną aparatu mowy, oceny wędzidełka języka i leczenia jego patologii.
Posiadam kwalifikacje zawodowe umożliwiające leczenie operacyjne w zakresie otolaryngologii dziecięcej.
Nieustannie podnoszę moje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w zjazdach naukowo- szkoleniowych, kursach i warsztatach.
Wykształcenie:
- Otolaryngolog
- Specjalista otolaryngologii dziecięcej
- Specjalista audiolog
- Specjalista foniatra
Doświadczenie zawodowe i kwalifikacje:
- 1988 - do 1995 r Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku
- 1995-2015 r Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny
- 1992 r - uzyskanie I stopnia specjalizacji (otolaryngolog)
- 1995 r - uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych
- 1997 r - uzyskanie II stopnia specjalizacji (specjalista otolaryngolog dziecięcy)
- 2002 r - uzyskanie II stopnia specjalizacji (specjalista audiolog)
- 2017 r - uzyskanie II stopnia specjalizacji (specjalista foniatra)