Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia Urologia
ico iso
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
ico pzu
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Sobota
9:00 - 13:00

Zmniejszenie biustu

Duże są piękne? Zazwyczaj, ale czasami zdarza się, że warto nieco je zmniejszyć, aby dodatkowo uwydatnić drzemiące w nich piękno. 

Zabieg zmniejszania biustu stosuje się w przypadku piersi zbyt obfitych, obwisłych lub opadającyh oraz dla zmiany miejsca brodawki wraz z otoczką, co nadaje piersiom bardziej atrakcyjny wygląd. Operacja plastyczna zmniejszenia biustu pozwala na wyeliminowanie problemów wynikających z ciężaru dużych piersi, tj. bólów kręgosłupa, deformacji pleców i barków, wysypek skórnych pod piersiami, odparzeń. 

Przed zabiegiem
Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzają¬cych krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem. Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Stosowanie używek może przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji. Wskazane jest przyjmowanie witaminy C. 

Zabieg zmniejszania piersi
Zmniejszanie biustu przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym. Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które są dołączane do dokumentacji pacjenta. Cięcie przebiega wokół otoczki, pionowo do fałdu podpiersiowego oraz w fałdzie podpiersiowym. Podczas zabiegu zostaje usunięty nadmiar tkanki piersi i skóry, brodawki i otoczki zostają przesunięte, a pozostała tkanka piersi zostaje na nowo uformowana. Po zszyciu ran pooperacyjnych wewnątrz szwami wchłanialnymi oraz skórnymi zostaje założony opatrunek. 

Po zabiegu
Operacja plastyczna biustu wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Pacjentka wychodzi do domu następnego dnia po operacji. Szwy są zdejmowane w 10-14 dobie po zabiegu. Po operacji mogą występować opuchnięcia i zasinienia, które jednak wraz z upływem czasu znikają. Możliwa jest również czasowa utrata czucia brodawek i skóry. Przez okres 2-3 tygodni pacjentka nie powinna angażować się w zajęcia wymagające wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ramion. Przez 4-6 tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego kształt piersi. Do pracy można powrócić po około 2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna. 

Możliwe powikłania
Najczęściej spotykane to powikłania infekcyjne, które powodują wydłużenie czasu gojenia, jednak zasadniczo wpływają na zmianę wyników operacji. Wybór doświadczonego specjalisty oraz pozostawanie pacjenta pod ścisłą kontrolą lekarza powoduje, że komplikacje występują rzadko i zazwyczaj są niewielkie.

WAŻNE:
Po zabiegu należy obowiązkowo stawić się na konsultację lekarską w celu oceny prawidłwości postępowania procesu gojenia. 


Tagi:

Powiększenie biustu

czytaj więcej

Plastyka powiek

czytaj więcej

Plastyka powłok brzusznych

czytaj więcej

Warto wiedzieć

Rodzaje znieczuleń

Bolesne zabiegi medyczne są z reguły wykonywane w znieczuleniu. Za wykonanie znieczulenia i utrzymanie w czasie jego trwania ważnych funkcji życiowych (m.in. oddychania, krążenia krwi) jest odpow... czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-482 Białystok

Godziny przyjęć

Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. 9:00 - 13:00

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2024 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO