Lipoliza laserowa
Lipolizę laserową stosujemy w celu wymodelowania sylwetki oraz usunięcia nagromadzonego tłuszczu w miejscach opornych na stosowane diety i ćwiczeń. Lipoliza laserowa powstała jako alternatywa do liposukcji klasycznej. Jednak, w przeciwieństwie do liposukcji klasycznej, jest mniej wydajna, tzn. operujemy mniejsze obszary i mniej tkanki tłuszczowej ulega dezintegracji -do 500 ml. Jest to doskonała metoda usuwania tkanki tłuszczowej dla dość szczupłych kobiet, które mają niewielkie depozyty tkanki tłuszczowej a nie mogą się go pozbyć w sposób „naturalny”.
Laser działa łagodnie i bardzo skutecznie, rozbijając komórki tłuszczowe, a jednocześnie ujędrnia skórę nad obszarem lipolizy, co pozwala na precyzyjne modelowanie kształtu twarzy i sylwetki – ramion czy brzucha pacjenta. Laser wyposażony jest w światłowód, który wprowadza wiązkę pod powierzchnię skóry.
Celem zabiegu jest nie tylko usunięcie tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim obkurczenie skóry. Jest to bardzo ważne dla pacjentów, którzy oczekują od zabiegu poprawy napięcia skóry. Jest to szczególnie ważne przy zabiegach w obrębie twarzy i szyi. Ujędrnienie i obkurczenie skóry twarzy daje efekt liftingujący.
Przed zabiegiem obszar przeznaczony do lipolizy znieczula się miejscowo tak, że sam zabieg jest mało bolesny dla pacjenta. Zabieg wraz ze znieczuleniem trwa od 1 do 2 godzin. Płynny tłuszcz z rozbitej tkanki tłuszczowej odsysa się, bądź pozostawia do wchłonięcia. Po zabiegu zakłada się kilkudniowy opatrunek uciskowy. Pełne efekty są widoczne po ok miesiącu.
Szczególne zalety lipolizy laserowej to:
- szybszy zabieg
- modelowanie sylwetki
- jednoczesne skuteczne ujędrnianie skóry nad obszarem lipolizy – dające efekt liftingu!
- procedura subtelna, praktycznie bezkrwawa, obarczona minimalnym ryzykiem powikłań
- krótki czas rekonwalescencji
Wskazania do zabiegów laserem:
- likwidacja lokalnych poduszek tłuszczu na biodrach, brzuchu, nogach, itp.
- ujędrnianie skóry
- rozstępy
- pseudo ginekomastia
Dla kogo zabieg lipolizy laserowej:
- dla osób z dobrym stanem zdrowia
- dla osob, które boją się interwencji chirurgicznej w znieczuleniu ogólnym lub przewodowym
Przeciwwskazania:
- choroby nerek
- choroby wątroby
- choroby serca
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- cukrzyca
- choroby skóry