Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia Urologia
ico iso
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
ico pzu
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Sobota
9:00 - 13:00

Powiększenie biustu

Piersi - kwintesencja kobiecości i jej główny atrybut. Ważny nie tylko dla mężczyzn lecz przede wszystkim dla nas samych - kobiet. Piękne, kształtne piersi to nie tylko satysfakcja, ale znaczne poczucie własnej wartości i pewność siebie. Zabieg powiększenia piersi polega na zwiększeniu ich rozmiaru lub ich równoczesne powiększenie i podniesienie. W wyniku operacji pierś zyskuje nowy kształt i wygląd. To zabieg polecany kobietom, których piersi uległy zniekształceniom w wyniku naturalnego karmienia po urodzeniu dziecka. 

Pierwsza konsultacja
Operacja plastyczna biustu wymaga wstępnej konsultacji, na której chirurg plastyk wspólnie z pacjentką określa i ustala optymalną wielkość miseczki i rodzaj wkładki. Podczas rozmowy specjalista oceni możliwości i zakres planowanego zabiegu, odniesie się również do indywidualnego przypadku i przedstawionych oczekiwań pacjenta. W czasie konsultacji, chirurg pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości. Konsultacje to także okazja do przekazania niezbędnych informacji medycznych oraz zdrowotnych związanych z operacją. 

Przed zabiegiem

  • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
  • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.
  • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zabieg powiększania biustu

  • Powiększanie biustu przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu ogólnym.
  • Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które są dołączone do dokumentacji pacjenta.
  • Zabieg polega na wykonaniu cięć skórnych o długości 3-4 cm w fałdzie podpiersiowym.
  • Przy małym rozmiarze protez i dużej otoczce możliwe jest cięcie okołootoczkowe. Technikę operacji chirurg plastyczny ustala wspólnie z pacjentką, biorąc pod uwagę jej budowę anatomiczną oraz indywidualne oczekiwania.
  • Pod mięśniem piersiowym umieszcza się okrągłe lub anatomiczne wkładki wypełnione żelem silikonowym oraz dren. Ranę wewnątrz zszywa się szwami wchłanialnymi oraz zakłada szew niewchłanialny na skórę.

Po zabiegu
Operacja plastyczna biustu wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Pacjentka wychodzi do domu następnego dnia po operacji, po usunięciu drenów i zmianie opatrunku. Szwy zdejmuje się w 10-14 dobie po zabiegu.

Po zabiegu mogą występować opuchnięcia i zasinienia, które jednak wraz z upływem czasu znikają. Przez okres 2-3 tygodni pacjentka nie powinna angażować się w zajęcia wymagające wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ramion. Przez 4-6 tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego kształt piersi. Do pracy można powrócić po 1-2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna. 

Możliwe powikłania
Powikłania i złe wyniki zdarzają się niezwykle rzadko. Najczęściej spotykane to: powikłania wczesne, takie jak krwiak, infekcja, zropienie rany oraz powikłania późne, tj.powstanie wokół protezy torebki włóknistej powodującej stwardnienie piersi i asymetrię.. Wybór doświadczonego specjalisty oraz pozostawanie pacjenta pod ścisłą kontrolą lekarza powoduje, że komplikacje występują rzadko i zazwyczaj są niewielkie.

WAŻNE:
Po zabiegu należy obowiązkowo stawić się na konsultację lekarską w celu oceny prawidłowości przebiegu procesu gojenia. 


Tagi:

Powiększenie biustu

czytaj więcej

Plastyka powiek

czytaj więcej

Plastyka powłok brzusznych

czytaj więcej

Warto wiedzieć

Płatność przelewem

Informujemy, Przy dokonywaniu opłaty za usługę medyczną przelewem prosimy, aby w tytule były poniższe dane:  "Imię i nazwisko pacjenta - Data - Skrócona nazwa usługi" Nr konta: 89 8093 0000 0004 ... czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-482 Białystok

Godziny przyjęć

Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. 9:00 - 13:00

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2024 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO