Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia Urologia
ico iso
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
ico pzu
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Sobota
9:00 - 13:00

Podnoszenie biustu

Podnoszenia biustu polega na przemieszczeniu brodawki wraz z jej otoczką do góry. W ten sposób pierś zyskuje znacznie bardziej zwarty i estetyczny wygląd oraz kształt. Operacja jest polecana w szczególności dla kobiet, których piersi znacznie zmieniły się i zniekształciły w wyniku naturalnego karmienia po urodzeniu dziecka. W określonych sytuacjach zabieg można połączyć z jednoczesną implantacją protez piersiowych. 

Pierwsza konsultacja
Operacje plastyczne piersi wymagają wstępnej konsultacji chirurgicznej określającej jej zakres. Podczas rozmowy z pacjentem, specjalista oceni możliwości i zakres planowanego zabiegu, odniesie się również do indywidualnego przypadku i przedstawionych oczekiwań pacjenta. W czasie konsultacji, chirurg pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości. Konsultacje to także okazja do przekazania niezbędnych informacji medycznych oraz zdrowotnych związanych z operacją. 

Przed zabiegiem

  • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
  • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów.
  • Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran,co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.
  • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zabieg podnoszenia biustu

  • Podnoszenie biustu przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu ogólnym.
  • Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które dołączane są do dokumentacji pacjenta.
  • Operacja polega na wykonaniu cięć skórnych wokół otoczki lub cięć skórnych wokół otoczki oraz cięcia pionowego lub cięć skórnych wokół otoczki, cięcia pionowego i cięcia w fałdzie podpiersiowym.
  • Po zszyciu ran pooperacyjnych wewnątrz szwami wchłanialnymi oraz szwami skórnymi zostaje założony opatrunek.

Po zabiegu
Operacja plastyczna biustu wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Pacjentka wychodzi do domu następnego dnia po zabiegu i po wykonaniu opatrunku. Szwy zdejmuje się w 10-14 dobie po zabiegu. Po operacji mogą występować opuchnięcia i zasinienia, które wraz z upływem czasu znikają. 

Przez okres 2-3 tygodni pacjentka nie powinna angażować się w zajęcia wymagające wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ramion. Przez 4-6 tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego kształt piersi. Do pracy można powrócić po 1-2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna. 

Możliwe powikłania
Powikłania i złe wyniki zdarzają się rzadko. Najczęściej spotykane to: krwiak, infekcja, zropienie rany itp. Wybór doświadczonego specjalisty oraz pozostawanie pacjentki pod ścisłą kontrolą lekarza powoduje, że komplikacje występują rzadko i zazwyczaj są niewielkie. 

WAŻNE:
Po zabiegu należy obowiązkowo stawić się na konsultację lekarską w celu oceny prawidłowości postępowania procesu gojenia.


Tagi:

Powiększenie biustu

czytaj więcej

Plastyka powiek

czytaj więcej

Plastyka powłok brzusznych

czytaj więcej

Warto wiedzieć

Zasady odwiedzin pacjenta

Rodzina może odwiedzać pacjentów: od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 14.00 i 17.00 – 19.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00-12.00 i 15.00-17.00 z wyjątkiem okresu wizyt... czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-482 Białystok

Godziny przyjęć

Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. 9:00 - 13:00

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2024 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO