Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia Urologia
ico iso
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
ico pzu
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Sobota
9:00 - 13:00

Plastyka powłok brzusznych

Plastyka brzucha to zabieg w czasie którego usuwany jest fałd skórno-tłuszczowy w środkowej i dolnej części brzucha. W trakcie operacji można zredukować tkankę tłuszczową oraz wzmocnić mięśnie ściany brzusznej. W rezultacie uzyskuje się efekt spłaszczenia i prawidłowego napięcia brzucha. Zabieg ten wykonuje się, aby skorygować słabość mięśni i zwiotczałą skórę, powstałą na skutek ciąży lub znacznej utraty masy ciała. 

Pierwsza konsultacja
Plastyka brzucha wymaga konsultacji chirurga plastyka. W czasie konsultacji chirurg plastyczny odniesie się do Państwa indywidualnego przypadku i Państwa oczekiwań. W czasie konsultacji chirurg plastyka może odpowiedzieć także na nurtujące pytania w odniesieniu do konkretnej osoby i jej problemu. Przekazuje również niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem.

Przed zabiegiem

  • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
  • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.
  • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.Zabieg plastyki powłok brzusznych

  • Plastyka brzucha to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.
  • Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które są dołączane do dokumentacji pacjenta.
  • Zabieg polega na wykonaniu plastyki mięśni prostych brzucha, przemieszczeniu pępka oraz wycięciu tkanki skórno-tłuszczowej leżącej poniżej pępka.
  • Cięcia przebiegają w okolicy podbrzusza nad spojeniem łonowym.
  • Powstała blizna jest trwała, lecz chirurg plastyczny może ją umieścić tak, by była ukryta pod kostiumem kąpielowym, bielizną lub w starej bliźnie np. po cesarskim cięciu.

Po zabiegu
Operacja plastyczna brzucha wymaga krótkiego pobytu w szpitalu. Dzień po zabiegu pacjent jest zachęcany do wyjścia z łóżka i chodzenia przez krótki czas, by pobudzić krążenie krwi.
Przez 4-6 tygodni po operacji zalecane jest unikanie wysiłku oraz noszenie specjalnej bielizny uciskowej.
Powrót do pracy jest możliwy po ok. 2 tygodniach. 

Możliwe powikłania
Plastyka brzucha jest operacją i jak każda niesie ryzyko zdarzeń niepożądanych. Zdarzenia niepożądane po zaiegach występują sporadycznie obejmując: krwiak, zakażenie i brzeżna martwica skóry. Powikłania te mogą spowodować przedłużone gojenie, sączące rany oraz nieestetyczne blizny. Powikłaniom można zapobiegać pozostając pod ścisłą kontrolą lekarza oraz stosując odpowiednie leki i zabiegi zgodnie z jego zaleceniami. 

WAŻNE:
Po zabiegu należy koniecznie stawić się na konsultację w celu oceny czy proces gojenia przebiega prawidłowo. 


Tagi:

Powiększenie biustu

czytaj więcej

Plastyka powiek

czytaj więcej

Plastyka powłok brzusznych

czytaj więcej

Warto wiedzieć

Płatność przelewem

Informujemy, Przy dokonywaniu opłaty za usługę medyczną przelewem prosimy, aby w tytule były poniższe dane:  "Imię i nazwisko pacjenta - Data - Skrócona nazwa usługi" Nr konta: 89 8093 0000 0004 ... czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-482 Białystok

Godziny przyjęć

Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. 9:00 - 13:00

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2024 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO