Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia Urologia
ico iso
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
ico pzu
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Sobota
9:00 - 13:00

Plastyka powłok brzusznych

Plastyka brzucha to zabieg w czasie którego usuwany jest fałd skórno-tłuszczowy w środkowej i dolnej części brzucha. W trakcie operacji można zredukować tkankę tłuszczową oraz wzmocnić mięśnie ściany brzusznej. W rezultacie uzyskuje się efekt spłaszczenia i prawidłowego napięcia brzucha. Zabieg ten wykonuje się, aby skorygować słabość mięśni i zwiotczałą skórę, powstałą na skutek ciąży lub znacznej utraty masy ciała. 

Pierwsza konsultacja
Plastyka brzucha wymaga konsultacji chirurga plastyka. W czasie konsultacji chirurg plastyczny odniesie się do Państwa indywidualnego przypadku i Państwa oczekiwań. W czasie konsultacji chirurg plastyka może odpowiedzieć także na nurtujące pytania w odniesieniu do konkretnej osoby i jej problemu. Przekazuje również niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem.

Przed zabiegiem

  • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
  • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.
  • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.



Zabieg plastyki powłok brzusznych

  • Plastyka brzucha to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.
  • Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które są dołączane do dokumentacji pacjenta.
  • Zabieg polega na wykonaniu plastyki mięśni prostych brzucha, przemieszczeniu pępka oraz wycięciu tkanki skórno-tłuszczowej leżącej poniżej pępka.
  • Cięcia przebiegają w okolicy podbrzusza nad spojeniem łonowym.
  • Powstała blizna jest trwała, lecz chirurg plastyczny może ją umieścić tak, by była ukryta pod kostiumem kąpielowym, bielizną lub w starej bliźnie np. po cesarskim cięciu.

Po zabiegu
Operacja plastyczna brzucha wymaga krótkiego pobytu w szpitalu. Dzień po zabiegu pacjent jest zachęcany do wyjścia z łóżka i chodzenia przez krótki czas, by pobudzić krążenie krwi.
Przez 4-6 tygodni po operacji zalecane jest unikanie wysiłku oraz noszenie specjalnej bielizny uciskowej.
Powrót do pracy jest możliwy po ok. 2 tygodniach. 

Możliwe powikłania
Plastyka brzucha jest operacją i jak każda niesie ryzyko zdarzeń niepożądanych. Zdarzenia niepożądane po zaiegach występują sporadycznie obejmując: krwiak, zakażenie i brzeżna martwica skóry. Powikłania te mogą spowodować przedłużone gojenie, sączące rany oraz nieestetyczne blizny. Powikłaniom można zapobiegać pozostając pod ścisłą kontrolą lekarza oraz stosując odpowiednie leki i zabiegi zgodnie z jego zaleceniami. 

WAŻNE:
Po zabiegu należy koniecznie stawić się na konsultację w celu oceny czy proces gojenia przebiega prawidłowo. 


Tagi:

Powiększenie biustu

czytaj więcej

Plastyka powiek

czytaj więcej

Plastyka powłok brzusznych

czytaj więcej

Warto wiedzieć

Warunki finansowe

Koszt zabiegu Cena planowanego zabiegu  operacyjnego zawsze jest ustalana podczas konsultacji ze specjalistą chirurgiem plastykiem. Przedpłata Po uzgodnieniu ceny zabiegu z lekarzem operującym, w... czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-482 Białystok

Godziny przyjęć

Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. 9:00 - 13:00

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2023 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO