Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia Urologia
ico iso
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
ico pzu
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Sobota
9:00 - 13:00

Ginekomastia

Ginekomastia to plastyczny zabieg polegający na chirurgicznym zmniejszeniu gruczołów piersiowych u mężczyzn. Nadmierny rozrost tkanki gruczołowej piersi u mężczyzny występuje fizjologicznie w okresie pokwitania i zwykle samoistnie zanika. Niestety, może również pojawić się na trwałe w dowolnym okresie życia mężczyzny i dotyczyć jednego lub obu gruczołów. Medycyna rozróżnia ginekomastię gruczołową, tłuszczową lub mieszaną. Ginekomastia tłuszczowa pojawia się przy otyłości, może też być dziedziczna. Innymi przyczynami występowania ginekomastii są zaburzenia endokrynologiczne, marskość wątroby lub skutki uboczne leczenia farmakologicznego. 

Pierwsza konsultacja
Operacja ginekomastii wymaga wstępnej konsultacji. Pierwszy kontakt to znakomita okazja do rozmowy, poznania oczekiwań i wyobrażeń pacjenta na temat efektów. To także szansa na indywidualne odniesienie się do przypadku i poznania sytuacji klinicznej. W czasie konsultacji pacjent ma mozliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości. Chirurg przekazuje również wszelkie niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z planowanym zabiegiem. 

Przed zabiegiem

 • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
 • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Używki mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań pozabiegowych, takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie oczekiwań w stosunku do końcowego efektu operacji.
 • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zabieg ginekomastii

 • Ginekomastia to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym.
 • Przed i po zabiegu, chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które zostaje dołączone do dokumentacji pacjenta.
 • Zabieg likwiduje uwypuklenia okolicy piersiowej poprzez wycięcie przerośniętego gruczołu piersiowego wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Na koniec zabiegu zakładane są dreny.
 • Cięcia wykonywane są wokół dolnej części otoczki. Po zszyciu ran pooperacyjnych szwami wchłanialnymi, zostaje założony opatrunek.

Po zabiegu

 • Operacja plastyczna ginekomastii wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki.
 • Pacjent może opuścić szpital następnego dnia po zabiegu, po wyjęciu drenów i zmianie opatrunku.
 • Szwy zdejmuje się w 7-10 dobie po zabiegu.
 • Przez 3-4 tygodnie od zabiegu konieczne jest noszenie bluzki typu "top", wspomagającej prawidłowe formowanie się skóry na klatce piersiowej.

Możliwe powikłania
Do rzadkich powikłań należy zaliczyć wystąpienie krwiaka lub przerost blizny. Może wystąpić również nierównomierne ułożenie skóry lub pozostać jej nadmiar przy dużych rozmiarach ginekomastii. 

WAŻNE:
Po zabiegu należy koniecznie stawić się na konsultację w celu oceny prawidłowego przebiegu procesu gojenia. 


Tagi:

Powiększenie biustu

czytaj więcej

Plastyka powiek

czytaj więcej

Plastyka powłok brzusznych

czytaj więcej

Warto wiedzieć

Warunki finansowe

Koszt zabiegu Cena planowanego zabiegu  operacyjnego zawsze jest ustalana podczas konsultacji ze specjalistą chirurgiem plastykiem. Przedpłata Po uzgodnieniu ceny zabiegu z lekarzem operującym, w... czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-482 Białystok

Godziny przyjęć

Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. 9:00 - 13:00

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2024 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO