Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia Urologia
ico iso
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
ico pzu
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Sobota
9:00 - 13:00

Rekonstrukcja więzadeł krzyżowych

Rekonstrukcja więzadeł krzyżowych przednich z użyciem przeszczepów własnych ścięgien zginaczy (półścięgnistego i smukłego).

Więzadło krzyżowe przednie jest bardzo ważną strukturą anatomiczną wewnątrzstawową kolana, która ulega bardzo często uszkodzeniom urazowym. Wymaga bezwzględnego leczenia operacyjnego, gdyż uważa się że koniec więzadła krzyżowego stanowi początek przyśpieszonej degradacji kolana. Dzięki metodom artroskopowym unika się dużych uszkodzeń tkanek okołooperacyjnych, W Humana Medica Omeda dysponujemy możliwościami operacji rekonstrukcyjnych. Stosujemy systemy STRYKER i POSITION Aesculap. Przy operacji wykorzystujemy również przeszczepy własne ścięgien pacjenta.

Obecnie najczęściej operuje się artroskopowo ze względu na to że tym sposobem unika się dużych uszkodzeń tkanek okołooperacyjnych, minimalne defekty kosmetyczne czynnościowe związane z takim postępowaniem oraz nowoczesne sposoby i systemy kotwiczenia powodują możliwość szybkiego podjęcia rehabilitacji i w rezultacie szybkiego powrotu do zdrowia.W naszej klinice dysponujemy pełną gamą możliwości operacyjnych rekonstrukcyjnych. Stosujemy systemy STRYKER, POSITION Aesculap i operujemy najczęściej z użyciem przeszczepów własnych ścięgien w przekonaniu, że metoda ta jest bardziej fizjologiczna i nie dająca powikłań pooperacyjnych związanych z dolegliwościami po pobraniu przeszczepów . 

Postępowanie pooperacyjne jest skrócone, rehabilitacja efektywna, co prowadzi u każdego pacjenta do powrotu funkcji kolana przeciętnie po 3 miesiącach pozwalająca na podjęcie pracy zawodowej, a po 10 miesiącach aktywności sportowej. 

Prawidłowo przeprowadzona operacja, nie powikłana to tylko 50% sukcesu. Na drugie 50% składa się efektywna rehabilitacja wymagająca dobrego zaplecza sprzętowego i najwyższych umiejętności. Skojarzenie tych wszystkich czynników synchronizowanych z odpowiednim wejściem w odpowiednim czasie gwarantuje sukces. My mamy takie możliwości oraz posiadamy doświadczenie w postaci kilkuset operacji wykonanych na przestrzeni ostatnich lat. 

W naszej klinice dysponujemy możliwościami operacji naprawczych chrząstki, szycia łąkotek oraz rekonstrukcji więzadeł. Dysponujemy również możliwościami operacji artroskopowych innych stawów takich jak: staw barkowy, staw łokciowy, staw goleniowo-skokowy, staw nadgarstkowy. Przy takich możliwościach jest możliwe leczenie wielu schorzeń, które w świecie medycyny konserwatywnej są uważane za nie do wyleczenia. 

Doświadczenie, nowoczesne technologie,ułatwiają prawidłową taktykę operacyjną, a połączenie z efektywną rehabilitacją stanowi klucz do skutecznej medycyny.


Tagi:

Artroskopia

czytaj więcej

Rekonstrukcja więzadeł krzyżowych

czytaj więcej

Leczenie płaskostopia

czytaj więcej

Warto wiedzieć

Filmy informacyjne

     czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-482 Białystok

Godziny przyjęć

Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. 9:00 - 13:00

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2024 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO