UWAGA! - ZAKAZ ODWIEDZIN
W trosce o bezpieczeństwo pacjentów z uwagi na zwiększone ryzyko infekcji wirusowych z dniem 12.03.2020 r Zarząd Humana Medica Omeda sp.z o.o., wprowadza całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich oddziałach szpitalnych do odwołania!
Czytaj więcej

Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 20:00
Sobota
9:00 - 13:00

Nasze poradnie

Poradnie współpracujące z nami

Warto wiedzieć

Przyjęcie do Poradni, SzpitalaCo musisz wiedziećPrzyjęcie do Poradni i SzpitalaRodzaje znieczuleńZasady odwiedzin pacjentaUdostępnianie dokumentacji pacjentaJak zapobiegać infekcjomBadania endoskopowe (przygotowanie)

Porady i artykuły

COVID-19Porady ogólneChirurgia ogólnaLaryngologiaOrtopediaChirurgia plastycznaProktologiaDietetyka

Dokumenty

Przygotowanie pacjenta do zabiegu Upoważnienie do dostępu do dokumentacji medycznej Wniosek o wydanie dokumentacji Ankieta anestezjologiczna

O nas

Humana Medica OMEDAZarząd i DyrekcjaWyposażenie i sprzętNasze osiągnięcia Galeria

dr hab. n. med. Jerzy Głowiński

Specjalista chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz transplantologii klinicznej

O sobie
Jestem specjalistą chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz transplantologii klinicznej,posiadam bogate doświadczenie zawodowe.
Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku ukończyłem z wyróżnieniem w 1993 roku, bezpośrednio po studiach rozpocząłem pracę w Klinice Chirurgii Naczyń i Transplantacji tej uczelni. W roku 1996 uzyskałem stopnień doktora nauk medycznych na podstawie obrony dysertacji doktorskiej, poświęconej reaktywnym metabolitom tlenu i antyoksydantom aortalnych przeszczepów poliestrowych w procesie ich wgajania, a rok później ukończyłem specjalizację I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej.

W 2003 roku uzyskałem tytuł specjalisty II stopnia chirurgii ogólnej ( egzamin zdany z wyróżnieniem).
W roku 2006 ukończyłem specjalizację z chirurgii naczyniowej, a w roku 2010 zostałem specjalistą transplantologii klinicznej.
Od początku swojej działalności zawodowej uczestniczyłem w licznych stażach i kursach specjalistycznych w kraju i za granicą, poświęconych przede wszystkim chirurgii naczyniowej i transplantacji narządów, w trakcie których poszerzałem swoją wiedzę pod okiem uznanych specjalistów w tych dziedzinach.
W roku 2014 uzyskałem tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych.

Pracuję w Humana Medica Omeda sp.zo.o. w Białymstoku oraz Klinice Chirurgii Naczyń i Transplantacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.


Osiągnięcia
Dla dr hab. n. med. Jerzego Głowińskiego leczenie chorób tętnic i żył kończyn dolnych oraz transplantologia kliniczna jest nie tylko pracą, ale także pasją. Dr Głowiński poszukuje nowych rozwiązań, pozwalających jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom. Jednym z jego osiągnięć jest wdrożenie do praktyki klinicznej diagnostyki ultrasonograficznej chorób naczyń w macierzystej klinice, a także opracowanie projektu i rozpoczęcie wykonywania procedur leczenia powikłań, związanych z dostępem naczyniowym u chorych dializowanych. W 2019 roku, dzięki staraniom dr Głowińskiego w Klinice chirurgii Naczyń i Transplantologii w USK została uruchomiona sala hybrydowa , umożliwiająca pełne leczenie chorób tętnic i żył.

Dr hab. n. med. Jerzy Głowiński prowadzi działalność dydaktyczną jako wykładowca chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej dla studentów wydziału lekarskiego, stomatologii oraz ratownictwa medycznego. Jest też autorem lub współautorem licznych prac naukowych z zakresu chirurgii naczyniowej oraz transplantologii. Wyniki jego badań nad znaczeniem wolnych rodników tlenowych w trakcie wgajania się protez naczyniowych były przedstawiane na wielu kongresach międzynarodowych oraz publikowane w zagranicznych czasopismach branżowych. Za swoją działalność naukową i zawodową dr Głowiński otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym nagrody Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, nagrody Ministra Zdrowia oraz nagrodę główną Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (rok 2005).


Zabiegi
Jako doświadczony specjalista chirurgii naczyniowej dr Głowiński przeprowadza kompleksową diagnostykę i leczenie schorzeń i zaburzeń ukrwienia, związanych z chorobami naczyń krwionośnych i chłonnych kończyn dolnych Swoim pacjentom oferuje ocenę przepływów krwi w naczyniach krwionośnych metodą USG Doppler, a także różnorodne metody zabiegowego leczenia żylaków kończyn dolnych. W przypadku niewielkich żylaków i „pajączków” dr Głowiński wykorzystuje skleroterapię – nieinwazyjny zabieg obliteracji uszkodzonych naczyń przy pomocy specjalnego środka farmakologicznego w postaci pianki bądź płynu, podanego bezpośrednio do światła żyły. W przypadku większych żylaków stosuje zabiegi metodą kriochirurgiczną oraz nowoczesną metodą laserową.

Znajomość języków:

  • rosyjski
  • polski
  • angielski
  • francuski

Skontaktuj się z nami

Dane teleadresowe

Fabryczna 39
15-369 Białystok


Omeda
85 654 53 53, 85 743 69 21
+48 600 850 566
lp.ademo@oruib

Stomatologia
85 664 20 00, 85 654 34 69

Rehabilitacja
85 653 77 84

Rejestracja pacjentów:

Pon. - Pt. - 8:00 - 20:00
Sob. 9:00 - 13:00

PROJEKT NR: WND-POIG.08.02.00-20-030/13
NAZWA PROJEKTU: Wdrozenie systemu informatycznego B2B w HUMANA MEDICA OMEDA Sp. z o.o.
Projekt wspolfinansowany przez Unie Europejska ze srodkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.