Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia Urologia
ico iso
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
ico pzu
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Sobota
9:00 - 13:00

BiZact - Nowa metoda usuwania migdałków podniebiennych

Korekcja uszu Białystok

 

Tonsillektomia, czyli usuwanie migdałków wykonywane jest od bardzo dawna. Dziś medycyna pozwala  na użycie różnych technik zabiegowego usuwania migdałków podniebiennych. Najczęściej wybieraną metodą jest operacja przy pomocy tradycyjnych narzędzi chirurgicznych, takich jak skalpel, nożyczki, czy raspator. Nieodzowne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego bądź ogólnego. Czas trwania zabiegu to od 30 do 60 minut, natomiast sama rekonwalescencja zajmuje ok. 14 dni. 

Jednak używanie ww. narzędzi już niebawem odejdzie w niepamięć. Wszystko za sprawą innowacyjnego elektrochirurgicznego urządzenia BiZact, służącego do małoinwazyjnego usuwania migdałków podniebiennych u dorosłych. Pozwala ono na nieosiągalną do tej pory precyzję . Ponadto znacząco skraca przebieg całej procedury, minimalizuje potencjalny ból, a także znacznie przyspiesza sam proces gojenia.

Zabieg usuwania migdałków metodą BiZact przeprowadzany jest przez otolaryngologa przy znieczuleniu ogólnym i trwa kilkukrotnie krócej niż w przypadku standardowej metody. Na usunięcie obu migdałków potrzeba ok. kilkunastu minut. Jest to o tyle istotne, iż krótszy czas wykonywania procedury chirurgicznej bezpośrednio przekłada się na krócej trwającą narkozę, co z kolei w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia negatywnych następstw znieczulenia (np. nudności).

W trakcie trwania zabiegu przy użyciu elektronarzędzia, chirurg stopniowo oddziela migdałek od tkanek gardła oraz na bieżąco zamyka i przecina naczynia krwionośne odżywiające migdałek. Najwyższa precyzja osiągana jest dzięki wiązce promieniowania o niewielkiej średnicy, która ogranicza efekt termiczny tylko do operowanej okolicy. Po kilkunastu minutach migdałek jest już usunięty, a lekarz, jeśli zajdzie taka potrzeba, zamyka naczynia, które potencjalnie mogłyby stać się źródłem krwawienia w okresie pooperacyjnym.

Zabieg wykonany narzędziem elektrochirurgicznym pozwala pacjentowi na powrót do codziennych aktywności już po kilku dniach. Wynika to z faktu minimalnej inwazyjności i tego, że cały proces przebiega praktycznie bezkrwawo.

Nie ma również konieczności długotrwałego stosowania środków przeciwbólowych, gdyż ból odczuwany po zabiegu jest mniejszy niż w przypadku metod tradycyjnych. Ze względu na powyższe, usuwanie migdałków podniebiennych za pomocą elektronarzędzia BiZact jest obecnie najlepszą alternatywą dla standardowych, dość bolesnych metod chirurgicznych. 


KORZYŚCI: krótszy czas operacji i narkozy, minimalna utrata krwi podczas zabiegu, zmniejszone ryzyko wystąpienia krwawienia pooperacyjnego, z uwagi na minimalne ilości energii elektrycznej, mniejszy ból pooperacyjny, zmniejszenie konieczności przyjmowania środków  przeciwbólowych, szybszy czas rekonwalescencji i powrotu do codziennych aktywności.
 


Tagi:

Konsultacje laryngologiczne

więcej

Zapalenie zatok

więcej

Zapalenie migdałków podniebiennych

więcej

Przyjęcie do Szpitala

PRZYJĘCIA NA ODDZIAŁ SZPITALNY Pacjenci przyjmowani są do szpitala w trybie planowym. Przyjęcie "planowe" wymaga pisemnego skierowania wydanego przez lekarza. Następuje w dniu ustalonym wcześniej, ... czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-482 Białystok

Godziny przyjęć

Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. 9:00 - 13:00

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2024 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO