Jest dwuwymiarowe, natychmiastowe - złuszczanie warstwy rogowej skóry oraz długoterminowe – stymulacja produkcji kolagenu. Każdy peeling ma odmienne właściwości dlatego to lekarz dokonuje wyboru odpowiedniego peelingu w zależności od potrzeb skóry i jej rodzaju. Peelingi powodują, że skóra zyskuje zdrowszy wygląd, jest odżywiona, napięta, rozświetlona. Są to zabiegi, które stanowią także doskonały „wstęp” do innych terapii.
Peeling polega na aplikacji bezpośrednio na skórę substancji chemicznej i kontrolowanym uszkodzeniu naskórka i/lub skóry właściwej. Podczas peelingu, pacjent odczuwa krótkotrwałe pieczenie. Po peelingu skóra jest zaczerwieniona, a rumień cofa się w ciągu kilku godzin po zabiegu. W następstwie peelingu chemicznego dochodzi do złuszczenia naskórka (o różnej intensywności), które trwa kilka dni. W przypadku peelingów powierzchownych, działanie preparatów jest prawie niezauważalne, natomiast w średniogłebokich, jest bardziej intensywne i wymaga pozostania w domu przez kilka dni.
Peelingi wykonywane są w seriach 3 zabiegów, ale można też wykonać jednorazowy zabieg, by odświeżyć wygląd skóry.
Powikłania są bardzo rzadkie i najczęściej wynikają z nieprzestrzegania przeciwwskazań do zabiegu. Należą do nich: uaktywnienie opryszczki lub przejściowe zaburzenia pigmentacji skóry.
ul. Fabryczna 39
15-482 Białystok
Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. - 9:00 - 13:00