Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon.-pt.: 8:00-20:00
Sob.: 9:00-13:00

Nasze poradnie

Poradnie współpracujące z nami

Warto wiedzieć

Przyjęcie do Poradni, SzpitalaCo musisz wiedziećPrzyjęcie do Poradni i SzpitalaRodzaje znieczuleńZasady odwiedzin pacjentaUdostępnianie dokumentacji pacjentaJak zapobiegać infekcjomBadania

Porady i artykuły

Porady ogólneChirurgia ogólnaLaryngologiaOrtopediaChirurgia plastycznaProktologiaDietetyka

Dokumenty

Przygotowanie pacjenta do zabiegu Upoważnienie do dostępu do dokumentacji medycznej Wniosek o wydanie dokumentacji Ankieta anestezjologiczna

O nas

Humana Medica OMEDAZarząd i DyrekcjaWyposażenie i sprzętNasze osiągnięcia Galeria

dr hab. n. med. Jerzy Głowiński

Specjalista chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz transplantologii klinicznej

O sobie
Jestem specjalistą chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz transplantologii klinicznej,posiadam bogate doświadczenie zawodowe.
Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku ukończyłem z wyróżnieniem w 1993 roku, bezpośrednio po studiach rozpocząłem pracę w Klinice Chirurgii Naczyń i Transplantacji tej uczelni. W roku 1996 uzyskałem stopnień doktora nauk medycznych na podstawie obrony dysertacji doktorskiej, poświęconej reaktywnym metabolitom tlenu i antyoksydantom aortalnych przeszczepów poliestrowych w procesie ich wgajania, a rok później ukończyłem specjalizację I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej.

W 2003 roku uzyskałem tytuł specjalisty II stopnia chirurgii ogólnej ( egzamin zdany z wyróżnieniem).
W roku 2006 ukończyłem specjalizację z chirurgii naczyniowej, a w roku 2010 zostałem specjalistą transplantologii klinicznej.
Od początku swojej działalności zawodowej uczestniczyłem w licznych stażach i kursach specjalistycznych w kraju i za granicą, poświęconych przede wszystkim chirurgii naczyniowej i transplantacji narządów, w trakcie których poszerzałem swoją wiedzę pod okiem uznanych specjalistów w tych dziedzinach.
W roku 2014 uzyskałem tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych.

Pracuję w Humana Medica Omeda sp.zo.o. w Białymstoku oraz Klinice Chirurgii Naczyń i Transplantacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.


Osiągnięcia
Dla dr hab. n. med. Jerzego Głowińskiego leczenie chorób tętnic i żył kończyn dolnych oraz transplantologia kliniczna jest nie tylko pracą, ale także pasją. Dr Głowiński poszukuje nowych rozwiązań, pozwalających jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom. Jednym z jego osiągnięć jest wdrożenie do praktyki klinicznej diagnostyki ultrasonograficznej chorób naczyń w macierzystej klinice, a także opracowanie projektu i rozpoczęcie wykonywania procedur leczenia powikłań, związanych z dostępem naczyniowym u chorych leczonych przy pomocy powtarzanych dializ pozaustrojowych. 

Dr hab. n. med. Jerzy Głowiński prowadzi działalność dydaktyczną jako wykładowca chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej dla studentów wydziału lekarskiego, stomatologii oraz ratownictwa medycznego. Jest też autorem lub współautorem licznych prac naukowych z zakresu chirurgii naczyniowej oraz transplantologii. Wyniki jego badań nad znaczeniem wolnych rodników tlenowych w trakcie wgajania się protez naczyniowych były przedstawiane na wielu kongresach międzynarodowych oraz publikowane w zagranicznych czasopismach branżowych. Za swoją działalność naukową i zawodową dr Głowiński otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym nagrody Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, nagrody Ministra Zdrowia oraz nagrodę główną Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (rok 2005).


Zabiegi
Jako doświadczony specjalista chirurgii naczyniowej dr Głowiński przeprowadza kompleksową diagnostykę i leczenie schorzeń i zaburzeń ukrwienia, związanych z chorobami naczyń krwionośnych i chłonnych kończyn dolnych Swoim pacjentom oferuje ocenę przepływów krwi w naczyniach krwionośnych metodą USG Doppler, a także różnorodne metody zabiegowego leczenia żylaków kończyn dolnych. W przypadku niewielkich żylaków i „pajączków” dr Głowiński wykorzystuje skleroterapię – nieinwazyjny zabieg obliteracji uszkodzonych naczyń przy pomocy specjalnego środka farmakologicznego w postaci pianki bądź płynu, podanego bezpośrednio do światła żyły. W przypadku większych żylaków stosuje zabiegi metodą kriochirurgiczną oraz nowoczesną metodą laserową.

Znajomość języków:

  • rosyjski
  • polski
  • angielski
  • francuski

Skontaktuj się z nami

Dane teleadresowe

ul. Fabryczna 39
15-482 Białystok


85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
biuro@omeda.pl

Rejestracja pacjentów:

Pon.-pt.: 8:00-20:00
Sob.: 9:00-13:00

PROJEKT NR: WND-POIG.08.02.00-20-030/13
NAZWA PROJEKTU: Wdrozenie systemu informatycznego B2B w HUMANA MEDICA OMEDA Sp. z o.o.
Projekt wspolfinansowany przez Unie Europejska ze srodkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.